Liga 12: Bosna pobijedila u derbiju, Muflizović MVP kola

• 03/12/2013

Derbi 7. kola Lige 12 odigran je u Maloj dvorani KSC Skenderija, a sastali su se “vječiti rivali” Bosna  i Sloboda. Neizvjesnosti u ovom susretu nije bilo, jer je od početka to bila jednosmjerna ulica za Bosnu koja je slavila ubjedljivo rezultatom 82-62, piše portal bhbasket.ba.

Ali Demić je bio igrač utakmice sa 21 poenom i 6 skokova, a pored njega u timu Bosne dobar je bio i Damjanović sa 17 poena i 11 skokova. Kod Slobode kapiten Tanasilovićje postigao 19 poena, a Hujdirović je imao 18 ubačaja.

Vodeća ekipa lige Mladost iz Mrkonjić Grada nastavlja sa sigurnim igrama. U ovom kolu su slavili na svom parketu protiv ekipe Čapljine sa ubjedljivih 100-69. Vojin Svilar sa 21 poenom i Đuranović sa 17 poena su predvodili strijelce Mladosti koja je u ovoj utakmici imala 6 dvocifrenih igrača. Kod Čapljine niko nije bio posebno raspoložen, a najefikasniji je bio Stojaković sa 11 poena. Mladost u idućem kolu očekuje teško gostovanje u Tuzli u, vjerovatno, prepunom Mejdanu.

Sparsi su zahvaljujući preokretu u posljednjoj četvrtini došli do pobjede u gostima kod Posušja. Rezultat je glasio 76-69 za Sparse, a junak meča je bio Nedim Buza sa dvije vezane trojke u posljednjoj minuti meča. Kod Sparsa mladi play Nikolić je imao 17 poena i 6 asistencija, dok je Josipović imao 17 poena i 9 skokova. Kod Posušja najbolji su bili Leko sa 23 poena i 10 skokova, te njihov najbolji igrač Baković sa 18 poena i 6 asistencija.

Do veoma bitne pobjede i diobe drugog mjesta na tabeli (skupa sa Bosnom i Sparsima, op.a.) došla je ekipa Zrinjskog. Na gostovanju u Bijeljini kod Građanskog slavili su rezultatom 78-65. Tim Zrinjskog je predvodio njihov najbolji igrač Almir Hasandić sa 21 poenom, dok je Branimir Mašić imao 16 poena. Strijelce Građanskog su predvodili Marko Miletić sa 17 poena i Vuksan Gagović sa 12 poena.

Leotar je u Trebinju savladao starog rivala ekipu Varde iz Višegrada rezultatom 83-70. Do važne pobjede Trebinjce su vodili sjajni Milorad Šutulović sa 26 poena i Đorđije Ninković sa 17 poena. U ekipi Varde najviše su pokazali Vladimir Aleksić koji je postigao 20 poena i Darko Kastratović sa 17 poena.

Predvođeni sjajnim Aldinom Muflizovićem (36 poena i 8 skokova) Kakanj je do pobjede protiv Radnika 83-67 stigao tek u posljednjoj četvrtini susreta. Ovom pojedom Kakanj je pobjegao sa dna tabele, dok je Radnik tamo ostao sa samo jednom pobjedom i to protiv lidera Mladosti u prošlom kolu. Kod Kaknja, osim Muflizovića, odlično je odigrao Luka Drezga sa 19 poena. Radnik su predvodili Luka Nikolić sa 21 poenom iBogdan Riznić sa 14 poena.

MVP kola po izboru našeg portal bio je Aldin Muflizović igrač Kaknja sa impresivnim učinkom od 36 poena, 8 skokova, 2 asistencije i 3 osvojene lopte.