Juniori poraženi od Gradine na gostovanju u Srebreniku u okviru A1 lige

• 29/01/2023

Još jedno preklapanje termina utakmica Prvenstva BiH i A1 lige sjever trenerima nije ostavilo drugu opciju nego da na gostovanje razvojnog tima u Srebreniku pošalju juniorsku selekciju bez mladih igrača iz prvog tima. Ekipa Gradine je tako u okviru devetog kola dočekala Slobodu 2 u juniorskom sastavu koji je bio desetkovan zbog povreda i bolesti, a u rosteru od 10 igrača za ovaj susret našao se i jedan član kadetske selekcije. Razvojni tim Slobode u Srebreniku nije mogao parirat izuzetno iskusnijem domaćinu koji je već u prvoj četvrtini riješio sve dileme kada je riječ o pitanju pobjednika.

Gradina je na samom početku susreta pokazala dominaciju nad mlađim kolegama iz Tuzle te su nakon prvih deset minuta imali respektabilnu dvocifrenu prednost. Do poluvremena su nastavili u istom ritmu što ih je dovelo do 60+ postignutih poena nakon prvih 20 minuta igre. Igrači Slobode 2 pokušali su smanjiti rezultatski zaostatak i u nastavku, ali domaći nisu spuštali svoj tempo i nastavljali su igru iz prvog poluvremena sve do posljednje dionice igre. Posljednjih 10 minuta rezultatski je otišlo na stranu gostiju koji su bili nešto rastrčaniji u ovom periodu igre, a konačan rezultat susreta u Srebreniku glasio je 126:90 za Gradinu.

Juniorski dvojac Slobode 2 koji čine Ajdin Ćosić i Eman Medunjanin bio je najraspoloženiji na ovoj utakmici. Ćosić je postigao 27 poena i dodao osam skokova, dok je Medunjanin ostvario double-double učinak od 26 poena i čak 14 skokova. Dvocifren je bio još i Ajdin Kahrić sa 15 poena, Džani Lošić je dodao osam, a Amer Bošnjaković i Haris Klebić postigli su po sedam poena. Gosti su imali čak sedam dvocifrenih strijelaca u ovom susretu, a najzapaženije uloge imali su Amel Salkić sa 22 postignuta poena te Edis Pedljić i Mirza Hrnčić koji su dodali po 20 poena.