Druga vezana pobjeda, Sloboda savladala Čapljinu

• 13/01/2021

Tuzlaci su odlično otvorili 2021. godinu. Druga uzastopna pobjeda, ovaj put u gostima, itekako može biti razlog za optimizam u redovima crveno-crnih. Iako je ekipa otputovala u Čapljinu sa 10 igrača to ih nije spriječilo da daju sve od sebe, neki možda čak i preko svojih granica, za novu pobjedu. Obje ekipe u ovom susretu nisu mogle računati na po dva igrača, ali volje i želje nije nedostajalo niti sa jedne strane.

Čapljina je nakon duže pauze izašla na parket što se osjetilo na samom početku kada su gosti napravili prvu osjetnu prednost furioznim startom. Već do kraja prvog dijela domaći su stigli veliki zaostatak što je na kraju perioda rezultiralo veoma efikasnom četvrtinom 26:30 u korist gostiju. Sloboda u drugoj četvrtini pada u igri, igrači Čapljine to koriste izuzetno šuterski raspoloženi za preokret i vodstvo na poluvremenu od 47:44.

Osim što su zamijenili strane, ekipe su u trećoj dionici promijenile i uloge. Gosti ponovno preuzimaju igru u svoje ruke, podižu nivo agresivnosti u odbrani i sa još jednom napadački efikasnom četvrtinom vraćaju prednost na svoj konto rezultatom 62:69. Vodstvo su u posljednjem periodu igre, koji je bio u egalu, igrači Slobode uspjeli održati i iskontrolisati utakmicu do kraja za konačan rezultat od 82:91 i novu gostujuću pobjedu.

Igrači domaće ekipe bili su precizni sa linije za tri poena sa čak 14 pogođenih trojki u ovom susretu, a po broju poena predvodili su ih Gojko Sudžum sa 23 te Aleksa Jugović sa 19 poena. Crveno-crni su imali dosta dugu listu efikasnih igrača. Ivan Miličević je zabio 12, Milan Munižaba 13, Fahrudin Manjgafić 14, Ibrahim Durmo 16 uz novi double-double sa još 13 skokova dok je nositelj liste bio opet sjajni Jakov Mustapić sa 25 poena, devet asistencija, po pet skokova i ukradenih lopti i sve to bez odmora budući da je odigrao svih 40 minuta na terenu.

Ekipa Čapljine ovim porazom ide na omjer od pet pobjeda i šest poraza dok Sloboda nakon gostujuće pobjede, uz utakmicu više od današnjeg protivnika, poslije 12 odigranih susreta ima polovičan učinak. Igrači trenera Damira Mulaomerovića neće imati puno vremena za odmor jer već za vikend ih očekuje novo gostovanje, ovog puta u Kaknju, gdje protiv istoimene ekipe igraju utakmicu 15. kola Prvenstva BiH.