Crveno-crni savladali Zrinjski i plasirali se u finale turnira u Širokom

• 10/09/2021

Po povratku iz Osijeka odmorili su svega jedan dan i već jutros se crveno-crna ekspedicija uputila u Široki gdje su uzeli učešće na turniru “Široki 2021”. Sloboda je u polufinalu za protivnika dobila ekipu Zrinjskog iz Mostara, a trener Nedim Džemić je u Široki odveo roster bez promjena, tačnije istih 10 igrača koji su nastupili u susretu protiv Vrijednosnica u Osijeku.

Obje ekipe su bile šuterski raspoložene u ovoj utakmici. Zrinjski je zabio 11, a Sloboda 10 trojki. Susret je cijelim svojim tokom bio prilično izjednačen. Ekipa Slobode je gubila nakon tri od četiri četvrtine utakmice, ali razlika zaostatka je bila najviše tri poena. Kada je bilo najvažnije, u posljednjem periodu igre, igrači trenera Džemića ubacili su u brzinu više i zasluženo slavili na kraju konačnim rezultatom 74:86.

U redovima Slobode pet od 10 igrača bilo je dvocifreno po broju poena. Haris Delalić je nastavio gdje je stao u Osijeku, postigao je 24 poena, 16 je zabio Domagoj Samac, 14 dodao Đorđe Lelić, 13 je imao Rashun Davis dok je Pavel Lobarev ubilježio 12 poena.

Finale je na rasporedu sutra od 19:00 sati u dvorani “Pecara” gdje će crveno-crni odmjeriti snage sa boljim iz drugog polufinalnog duela između Širokog i Leotara koji je počeo prije nekoliko minuta.