Crveno-crni porazom u Laktašima zaključili ovosezonsku ligu za prvaka

• 04/06/2022

Košarkaši Slobode su u okviru posljednjeg kola lige za prvaka Bosne i Hercegovine gostovali u Laktašima kod ekipe Igokee. Uoči posljednjeg kola ekipa Igokee je kao lider Prvenstva BiH trebala pobjedu protiv gostiju iz Tuzle kojom bi osigurala novu titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Crveno-crni su oslabljeni otputovali u Laktaše i trener Nedim Džemić nije mogao računati na usluge kapitena Lelića i centra Albijanića. Košarkaši Slobode savladali su Igokeu u Mejdanu u okviru prve faze Lige 6 što je domaćima bio dodatni motiv da od samog početka preuzmu inicijativu, ubilježe novu pobjedu te na kraju zasluženo slave trofej državnog prvaka.

Susret u kojem kroz četiri perioda igre nije bilo neizvjesnosti protekao je u znaku domaćeg tima. Igrači Igokee nametnuli su svoj tempo igre od prvog minuta i već nakon prve četvrtine imali su dvocifrenu prednost na svom kontu. Nešto sporiji ritam vidjeli smo u drugoj i trećoj četvrtini, ali to je bilo i više nego dovoljno da domaći igrači održavaju značajnu dvocifrenu prednost kojom su na kraju utakmicu priveli kraju. Sloboda je u posljednjoj četvrtini koja je završena izjednačenim rezultatom uspjela samo spustiti zaostatak i konačan rezultat glasio je 80:53.

U redovima gostiju najefikasniji su bili Ibrahim Durmo sa 14 te Haris Delalić i Miloš Latković sa po 11 postignutih poena. Kada je riječ o domaćinu, Nikola Tanasković je postigao 17, Stefan Đorđević je imao 12 dok su Aleksa Radanov i Deshawn Stephens dodali po 10 poena. Sloboda je odličnu sezonu iz regularnog dijela kroz svoje putovanje u Ligi 6 uspjela zaključiti na svega šestom mjestu ukupnog poretka nakon negativnog niza od pet vezanih poraza u posljednjih pet kola lige za prvaka. Ekipa Igokee ovom pobjedom osvojila je titulu prvaka Bosne i Hercegovine za sezonu 2021/2022 te ovim putem košarkašima i stručnom štabu tima iz Aleksandrovca čestitamo na velikom uspjehu.