Crveno-crni furiozno kroz Mostar za drugu vezanu pobjedu u prvenstvu

• 07/11/2021

Večeras su u sportskoj dvorani “Bijeli brijeg” u okviru četvrtog kola Prvenstva BiH snage odmjerili Zrinjski i Sloboda. Derbi susret nije ponudio rezultatsku neizvjesnost, ali su gledatelji u prilično ispunjenoj dvorani mogli vidjeti mnoštvo lijepih poteza i svjedočiti atraktivnoj košarci.

Prva četvrtina protekla je u ispitivanju snaga s obje strane gdje su ekipe na prvu pauzu otišle u rezultatskom egalu od 15:14 za domaćina. U drugoj dionici igre igrači Slobode pokazali su nevjerovatnu energiju te na krilima sjajne igre u oba pravca postigli su čak 28 poena za četvrtinu i time na poluvrijeme otišli sa dvocifrenom prednošću pri rezultatu 29:42.

U nastavku su igrači Zrinjskog pokušali uhvatiti rezultatski priključak u nekoliko navrata što im nije pošlo za rukom tako da su crveno-crni i na kraju trećeg perioda igre imali značajnu prednost i rezultat od 44:62. U posljednjoj četvrtini igrači Slobode rutinski su priveli utakmicu kraju za drugu vezanu pobjedu i konačan rezultat od 65:83 za najubjedljiviju pobjedu Tuzlaka u Mostaru.

Iako su svi igrači večeras pokazali nevjerovatnu energiju na terenu, najkorisniji igrač u redovima crveno-crnih bio je Haris Delalić sa 21 postignutim poenom. Pratili su ga kapiten Đorđe Lelić i Ibrahim Durmo sa po 17 ubačenih poena, a Durmo je još jedanput “flertovao” sa double-double učinkom dodavši devet skokova. Nezapaženo nije prošla rola Adija Alikadića koji je zabio 13 poena. Kod Zrinjskog jedini dvocifreni bio je Mile Čović sa 11 poena.

Nakon večerašnjeg poraza ekipa Zrinjskog je na omjeru jedne pobjede i dva poraza u tri odigrana susreta. Sloboda, s druge strane, nakon četiri utakmice ima polovičan učinak. Loš start sezone sa dva poraza u najkraćem mogućem roku su anulirali i u sljedećem kolu dočekuju ekipu Radnika iz Bijeljine u Mejdanu.