Crveno-crna priča se nastavlja, Sloboda ubjedljivo savladala Leotar u Mejdanu

• 29/01/2022

Tuzlanska košarkaška priča se nastavlja, Sloboda je u derbiju 15. kola bila bolja od gostiju, ekipe Leotara iz Trebinja i novom pobjedom crveno-crni nastavljaju fantastičan pobjednički niz. Susret koji je najavljivan kao duel između dvije trenutno najbolje ekipe u ligi kada je forma u pitanju, opravdao je očekivanja, a publika na tribinama Mejdana nosila je tuzlanski tim u utakmici koja je pružila kvalitetnu košarku i veliku borbu sa obje strane. Uoči večerašnjeg duela ekipa Slobode je imala niz od šest, a ekipa Leotara niz od sedam pobjeda. Boljim drugim poluvremenom crveno-crni su uspjeli nastaviti svoju seriju dok Leotar upisuje prvi poraz još od mjeseca novembra prošle godine.

Prva četvrtina protekla je ispitivanjem snaga s obje strane koje su lako dolazile do poena što je rezultiralo prednošću od tri poena razlike za domaćina koji je bio nešto malo konkretniji za rezultat 21:18. Gosti iz Trebinja vrlo brzo su zbili redove i pokazali da se ne nalaze slučajno na vrhu tabele pa su agresivnijom odbranom u drugoj dionici uspjeli limitirati Slobodu napadački, dok su svoju napadačku igru podigli na viši nivo za potpuni preokret rezultata koji je na poluvremenu glasio 36:39, tako da je ekipa Leotara otišla na veliki odmor u plusu od tri poena.

Da je govor trenera Nedima Džemića u svlačionici urodio plodom vidjeli smo već u trećem periodu igre. Sloboda furiozno starta nakon poluvremena i u trećoj četvrtini, ujedno i najefikasnijoj za ekipu iz Tuzle, zabija 28 poena i ostvaruje dvocifrenu prednost nad gostima rezultatom 64:52. U posljednjoj dionici igre crveno-crni nastavljaju sa odličnom odbranom i ne spuštaju ritam u napadu čime su potpuno prelomili protivnika i utakmicu uveli u mirnu luku kroz posljednjih nekoliko minuta za sedmu vezanu pobjedu i konačan rezultat 85:65 (21:18; 15:21; 28:13; 21:13).

Najbolji u novoj pobjedi Slobode u Mejdanu bio je Haris Delalić sa 24 postignuta poena uz šest pogođenih trojki. U redovima domaćina dvocifreni su bili još Draško Albijanić sa 15, Ibrahim Durmo sa 14 i Adi Alikadić sa 11 poena, dok je Danijel Vujasinović ponovo oduševio sa svojim razigravanjem ekipe i devet podijeljenih asistencija. Kod gostiju iz Trebinja najefikasniji su bili Božo Đurasović sa 18 te Dejan Šakotić sa 15 zabijenih poena.

Ekipa Leotara je večeras u Mejdanu ubilježila svoj četvrti poraz u 13 odigranih utakmica i sada se nalaze na omjeru od devet pobjeda i četiri poraza. Kada je Sloboda u pitanju, crveno-crni imaju omjer od devet pobjeda i tri poraza uz utakmicu manje i trenutno se nalaze na diobi prvog mjesta sa Širokim i Borcem koji su ostvarili identičan omjer u dosadašnjem toku prvenstva. Gust takmičarski raspored nastavlja se već u utorak kada u Mejdan stižu Sparsi na finale Kupa Bosne i Hercegovine – sistema “A” čiji domaćin je upravo Tuzla. Ovim putem pozivamo sve navijače i simpatizere Kluba kao i ljubitelje košarke da svojim prisustvom uveličaju finale u utorak.