Budućnost bolja od Slobode u prvom pripremnom susretu

• 14/09/2022

Košarkaši Slobode odigrali su prvu pripremnu utakmicu u okviru priprema za novu ligašku sezonu, a protivnik je bila ekipa Budućnosti iz Bijeljine, ovosezonski debitant u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Bosni i Hercegovini. Crveno-crni su u prvoj provjeri uoči sezone upisali poraz budući da su gosti na krilima dobre igre u drugom poluvremenu uspjeli prelomiti zanimljiv susret i doći do pobjede u Mejdanu.

Nakon prilično izjednačene prve četvrtine u kojoj su gosti bili bolji sa pola poena prednosti, košarkaši Slobode su nešto bolje otvorili drugu dionicu pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću crveno-crnih od tri poena razlike uz rezultat 38:35. Potpuno novi tim Slobode u nastavku je slabije odgovorio na zadatke na terenu, što je ekipa Budućnosti znala iskoristiti tako da su u trećoj četvrtini sveli domaćina na svega 14 postignutih poena te su uz vrlo efikasnu napadačku igru ostvarili prednost i u posljednju dionicu ušlo se rezultatom 52:58. U posljednjem periodu igre domaći igrači su nekoliko puta uspjeli spustiti prednost, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat te je utakmica završena pobjedom gostiju 70:77.

Najefikasniji u redovima crveno-crnih sa dvocifrenim brojem poena bio je bekovski tandem iz prošle sezone, tačnije Adi Alikadić sa 19 i kapiten Đorđe Lelić sa 15 postignutih poena, a dobrom partijom pridružio im se i Nikola Jeftić sa 12 poena. Kod gostiju iz Bijeljine najzapženiju ulogu su imali bivši igrač Slobode Milivoje Božović sa 22 poena te Vojin Ilić sa 20 poena.

Ekipa Slobode nastavlja sa pripremnim utakmica već za vikend kada će nastupiti na prijateljskom turniru u Osijeku u organizaciji domaćina KK Vrijednosnice Osijek.