Borac opravdao ulogu favorita

• 26/12/2019

Košarkaši Slobode poraženi su u utakmici 13. kola ABA 2 lige od glavnog favorita za osvajanje lige i ulazak u viši rang takmičenja, ekipe KK Borac iz Čačka, rezultatom 99:69.

Domaći košarkaši su od samog početka utakmice preuzeli inicijativu, te u svim segmentima igre nadigrali naše košarkaše.

Odlična odbrana, brza tranzicija, te precizan šut sa poludistance i distance, uvjetovali su da je prednost domaćih igrača rasla iz minuta u minut.

Naši košarkaši nisu uspjeli odgovoriti na odličnu predstavu Borca, a jedini koji su, donekle, uspjeli bili su novajlija Rikić sa 15 poena i amerikanac Gregg koji je postigao 14 poena.

Domaća publika, košarkaški obrazovana, koja je ispunila dvoranu kraj Morave, pružala je veliku podršku domaćim igračima ali je znala nagraditi i svaki dobar potez gostujućih košarkaša, kojih je u ovoj utakmici, zaista, malo bilo.

Posebno naglašavamo odličan prijem domaćina, rukovodstva KK Borac i domaće publike, njihov veliki aplauz na početku utakmice našoj ekipi kao i čestitku RSD Sloboda na stotoj godišnjici od osnivanja i uspješnog rada.