ABA 2 liga: Kobna treća četvrtina

• 04/12/2019

Večerašnja utakmica odigrana u Sloveniji završena je rezultatom 87:74.

Početak utakmice donosi nam prednost koja je najviše iznosila 4 poena (12:16). Odlično izdanje Manjgafića u ovom periodu. Pokušajima za tri poena Rogaška je preokrenula rezultat i povela sa 18:12. Do kraja četvrtine igralo se koš za koš pa je na kraju završena neriješeno 22:22.

I druga četvrtina protekla je u izjednačenom rezultatu. Ekipe su se naizmjenično smjenjivale u vodstvu. Posebno se ističu Gregg, Čampara i Gegić u ovom periodu igre u kojem imamo vodstvo od 5 poena razlike. Bilo je 36:41. Na poluvrijeme se otišlo našim vodstvom 39:43.

Domaćini bolje otvaraju drugo poluvrijeme i sustižu našu prednost, te dolaze do vodstva. Bilo je 51:49. Posle izjednačenja 51:51, Rogaška pojačava ritam i najviše trojkama dolaze u vodstvo od velikih 69:55.

U četvrtoj četvrtini domaći i dalje nastavljaju sa dobrom igrom i dolaze na +23. (80:57). Naši momci u ovim trenucima ne nalaze rješenje u napadu. Do kraja utakmice uspjeli smo samo smanjiti prednost protivnika, pa je na kraju bilo 87:74.

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Gregg i Gegić sa po 19 poena. Priključio im se Čampara sa 13 od kojih su tri trojke.

Sledeća utakmica je na programu u subotu 07.12.2019.u 19:00 u okviru prvenstva BiH, gdje nam za protivnika dolazi ekipa Čapljine.