Spars prvi put poveo u 40. minuti i dobio rovovsku bitku u Mejdanu

• 18/01/2015

Sarajevski Sparsi neporaženi su i nakon 14. odigranih kola. Večeras su u dramatičnom finišu u tuzlanskom Mejdanu prd 2.500 ljudi nanijeli poraz Slobodi rezultatom 60:59.

Pobjedonosne poene 25 sekundi prije kraja postigao je Igor Josipović, a Sloboda posljednji napad nije realizovala.

Inače, Sparsi su prvi put poveli baš u tim trenucima i na kraju stigli do pobjede u rovovskoj borbi.

Sloboda je mnogo bolje otvorila susret. Povela sa 9:0, a Sparsi prvi poen upisuju u 5. minuti. Na poluvremenu je Sloboda imala +10, ali su Sparsi počeli da se vraćaju u susret.

Pogađali su trojke Atić, Nikolić, Zahiragić… Ipak, Slobodu je velikom borbenošću uspjela očuvati prednost. Pogađali su Petrić, Tanasilović, Hrnčić… U ključnim momentima ishitrenos u šutirali Džambić i Jurković, a loptu izgubio Hasandić…

Hrnčić sa 13, Petrić sa 12 i Hasandić sa 10 poena bili su najefikasniji u Slobodu, a kod Sparsa Josipović je postigao 16, Bulić 15, Atić 11 i Nikolić 10.