Pobjedom u Bijeljini košarkaši OKK “Sloboda” izborili plasman u Ligu 6

• 23/03/2015

Pored košarkaša OKK “Sloboda” u Ligu za prvaka plasirale su se još i ekipe KK “Igokea”, OKK “Spars”, KK “Swisslion Leotar”, HKK “Široki” i HKK “Zrinjski”. Pobjeda u Bijeljini za košarkaše OKK “Sloboda” ujedno je značio i plasman u Ligu 6 bez obzira na rezultate drugih utakmica u posljednjem kolu. Košarkaši Damira Mulaomerovića uspjeli su ostvariti ranije zacrtan cilj, pobjedom nad ekipom KK “Građanski” rezultatom 64:82 cilj je ispunjen!

Prva četvrtina pripala je domaćoj ekipi (21:19) nakon čega košarkaši “Slobode” konce igre uzimaju u svoje ruke i već do kraja prvog poluvremena ostvaruju sigurnu prednost (34:47). U nastavku utakmice raspoloženo crveno-crno društvo predvođeno Džambićem (28) i Hasandićem (29 poena) odlučno je u namjeri da obraduju navijače koji su iz Tuzle doputovali u Bijeljinu kako bi u pružili podršku izabranicima Damira Mulaomerovića da ostvare najvažniju pobjedu sezone. Na kraju konačan rezultat 64:82.