Tuzlaci završili godinu sa stilom: Sloboda sjajnim drugim poluvremenom savladala Spars

• 26/12/2021

Posljednji susret u ovoj kalendarskoj godini ponudio je derbi meč u Mejdanu na oduševljenje tuzlanske publike koja je večeras ispunila malu dvoranu sportskog centra. U Tuzlu su stigli Sparsi, jedan od favorita Prvenstva BiH ove sezone i predstavnik BiH u ABA 2 Ligi, dobro poznati rival sa kojim su utakmice uvijek nudile kvalitetnu i zanimljivu košarku. Igrači oba tima ni ovoga puta nisu razočarali, vidjeli smo interesantno prvo poluvrijeme nakon čega je Sloboda preuzela dirigentsku palicu nad utakmicom te odličnim drugim poluvremenom nanijela Sparsima poraz sa dvocifrenom razlikom.

Želja za pobjedom bila je vidljiva od samog početka jer su crveno-crni furiozno ušli u meč i otvorili ga sjajnom serijom. Sparsi su uspjeli odmah uhvatiti priključak pa je prva četvrtina, ujedno i najefikasnija za ekipu Slobode, završena prednošću od četiri poena uz rezultat 26:22. Druga dionica ponudila je nešto bolje izdanje gostiju koji su ubacili u brzinu više što je bilo dovoljno da rezultatsku prednost okrenu na svoju stranu i na poluvrijeme odu sa minimalnom prednošću rezultatom 42:44.

Sloboda nakon poluvremena u treći period igre ulazi u potpuno novom izdanju. Šuterski raspoloženi prave još jednu odličnu seriju od 14:2 i tako stiču dvocifrenu prednost, a Sparse su uspjeli ograničiti na samo 11 postignutih poena u trećoj četvrtini koja je završena rezultatom 63:55. Posljednja četvrtina nastavljena je u znaku igrača Slobode koji su u ovom periodu igre krunisali svoju šutersku rapsodiju. Vraćaju dvocifrenu prednost koju su ostvarili u prethodnoj dionici te na koncu postavljaju konačan rezultat derbija 87:70 (26:22; 16:22; 21:11; 24:25).

U jednoj od ponajboljih partija ove sezone igrači trenera Nedima Džemića imali su čak 14 postignutih trojki. Prvo ime susreta definitivno je bio Rashun Davis koji je postigao 26 poena uz pogođenih nekoliko nestvarnih šuteva. Odmah u stopu pratio ga je i Haris Delalić sa 23 postignuta poena, a u redovima Slobode vrijedi spomenuti i raspoloženog Adija Alikadića koji je dodao 17 te standardno efikasnog Ibrahim Durmu koji je ubilježio novi double-double od 11 poena i 12 skokova. Kod gostiju najazapaženiju ulogu imao je Remy Abell sa 21 ubačenim poenom.

Tuzlaci ovom pobjedom završavaju kalendarsku godinu i nakon osam odigranih susreta u okviru Prvenstva BiH imaju skor od pet pobjeda i tri poraza dok su Sparsi večerašnjim porazom pali na omjer od šest pobjeda i četiri poraza uz utakmicu više. Ekipa Slobode neće imati puno vremena za odmor budući da ih novi susret čeka već 05.01.2022. godine kada u Mejdan u okviru 11. kola Prvenstva BiH stiže vodeća ekipa lige koja još uvijek ne zna za poraz u ovoj sezoni. Utakmica protiv Borca igrat će se u velikoj dvorani sportskog centra Mejdan!