Šuterski raspoložena Sloboda savladala Mladost u Mejdanu

• 03/04/2021

Igrači trenera Damira Mulaomerovića ozbiljno su shvatili njegovu izjavu uoči susreta sa ekipom Mladosti kako je ovo jedna od ključnih utakmica za nastavak sezone. Gosti su stigli u Mejdan na krilima tri vezane pobjede, ali sjajan niz je prekinut odličnom partijom crveno-crnih koji su večeras pogodili 14 trojki dok su procenti šuta za dva poena također bili na zavidnom nivou. Šuterski raspoložen domaćin uspio je nametnuti svoj tempo na početku, a upravo na konto dobre šuterske večeri uspjeli su prebroditi neugodne nalete gostiju u na trenutke napetoj utakmici punoj tenzija.

Sloboda je furiozno otvorila susret, napravili su seriju na samom početku zahvaljujući agresivnoj odbrani koja im je omogućila da u napadu pretrče protivnika i zarade nešto lakše poene na startu te je prva četvrtina završena rezultatom 27:21 za domaćina. Trener Tihomir Mustapić je u drugoj dionici razbudio svoju ekipu koja je odigrala nešto bolje u odnosu na prethodni period i tako smanjila razliku na pet razlike pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 44:39.

U trećoj četvrtini vidjeli smo nešto čvršće odbrane na obje strane, ali i efikasniju gostujuću ekipu koja se uoči posljednje četvrtine približava na svega tri poena razlike i uvodi utakmicu u neizvjesnu završnicu pri rezultatu 66:63 za crveno-crne. Sloboda je dodatno naštimala nišanske sprave u posljednjem periodu igre te sa nekoliko vezanih trojki i fenomenalnom serijom Darriona Stronga uspijeva prelomiti susret za končan rezultat 97:87 i prekid negativnog niza.

Da su domaći imali izvrsnu šutersku večer potvrđuje i podatak po kojem je Sloboda na kraju susreta imala čak pet dvocifrenih igrača po broju poena. Redom su tu bili već spomenuti Strong sa 24 poena, Ibrahim Durmo je imao 18 uz novi double-double kojem je dodao 11 skokova, 16 je zabio Ivan Miličević koji je “flertovao” sa double-double učinkom uz svojih devet skokova, a po 14 su dodali Fahrudin Manjgafić i Đorđe Lelić. Kod gostiju su zapažene uloge imali Jovan Đorđević Marinković sa 24 poena te Đoko Šalić sa 22 postignuta poena.

Ekipa Mladosti ovim porazom ide na omjer od devet pobjeda i 12 izgubljenih utakmica dok Sloboda veoma važnom pobjedom večeras nastavlja svoju borbu za Ligu 6 sa 11 pobjeda i 10 poraza. Crveno-crni će narednog vikenda put Trebinja gdje će ih ugostiti ekipa Leotara koja je, večerašnjom pobjedom nad do sada prvoplasiranom ekipom Čelika, preuzela lidersko mjesto na tablici Prvenstva BiH.