Sloboda izborila plasman u finale

• 10/06/2018

Juniorski sastav OKK Sloboda današnjim trijumfom nad Borcem plasirao se na finalni košarkaški turnir Prvenstva BiH. Tuzlaci su slavili trijumf 68:55 (13:20, 19:10, 13:11, 23:14) čime kao prvoplasirani tim turnira održanog u Mejdanu idu na završnicu.

Od prvog minuta gosti iz Banja Luke su bili jako neugodan protivnik i nisu dopuštali domaćim košarkašima da se odlijepe na neku veću razliku. Imala je ekipa Borca prednost nakon prvih deset minuta 20:13, da bi domaći košarkaši odigrali drugi period mnogo bolje i dobili ga rezultatom 19:10. Na veliki odmor odlazi se pri prednosti košarkaša Slobode rezultatom 32:30.

U nastavku prava drama viđena je na terenu, domaći košarkaši održavali su prednost stečenu na poluvremenu, dok je ona povremeno rasla na pet do sedam poena razlike.

Prišli su gosti na 56:55, na tri minute do kraja, ali dalje jednostavno nisu mogli. Dobra odbrana domaćih košarkaša i lagani poeni Emira Čerkezovića kada se lomila utakmica, odvode domaći tim na kraju do velike pobjede od 68:55 i plasmana na finalni turnir.

Tuzlanski tim je do pobjede nad Banjalučanima predvodio dvojac Haris Dedajić 23 – Emir Čerkezović 21 postignutim poenom. Kod Borca najefikasniji je bio Andrej Đukić sa 15 poena.

Podsjetimo, prije Borca OKK Sloboda je slavila pobjedu i protiv Širokog.