Sezona u Mejdanu otvorena pobjedom nad ekipom Kaknja

• 10/10/2020

Crveno-crni tim ostvario je prvu pobjedu na domaćem terenu savladavši ekipu Kaknja rezultatom 83:78 u veoma uzbudljivom susretu koji je donio napetu završnicu.

Igrači trenera Damira Mulaomerovića sigurnije su ušli u susret pa su prvu četvrtinu dobili rezultatom 25:17. U drugom dijelu igre došlo je do pada u igri tuzlanske ekipe što su gosti iskoristili za preokret tako da je na poluvremenu rezultat glasio 41:48 u koristi crno-zelenih.

Već u 3/4 Sloboda se vraća na trag igre iz prve dionice i nešto boljom odbranom stiže rezultat na 64:65 koji je i dalje u korist gostiju. Posljednja četvrtina bila je i odlučujuća gdje su naši momci potpuno preokrenuli rezultat i istopili prednost gostiju sa poluvremena za konačan rezultat i pobjedu od pet poena razlike.

Najefikasniji u našim redovima bio je Ibrahim Durmo koji je “flertovao” sa double-double učinkom sa 23 poena i devet skokova. Odličan je bio i Davis koji je dodao 21 poen, osam asistencija i sedam skokova, a double-double učinak ubilježio je Jakov Mustapić upisavši 12 poena, 10 skokova i pet asistencija uz to.

U okviru trećeg kola naši momci narednu utakmicu igraju protiv ekipe Sparsa u Sarajevu, gdje se nadaju nastavku niza 2:0.