Savladan Bratunac

• 09/02/2020

Večeras je u Mejdanu savladan Bratunac TRB rezultatom 88:73 (29:6, 25:22, 16:19, 18:26) te smo se tako revanširali ekipi Bratunac TRB za poraz iz prvog dijela prvenstva.

Već od samog početka naši igrači su krenuli silovito i nisu dozvolili igračima Bratunca da se razigraju. Nakon prve četvrtine bilo je visokih 29:06.

U drugome periodu razultatski izjednačena igra koju smo također završili u svoju korist 25:22 i tako na odmor odlazimo sa visokih 26 poena razlike, 54:28.

U trećoj četvrtini vidjeli smo mnogo manje poena sa obje strane. Gosti su dobili ovaj period igre sa 16:19, te smo u četvrtu četvrtinu ušli pri rezultatu 70:47.

U četvrtoj četvrtinu gosti žele stići do bolje koš razlike među ekipama (izgubiti sa manje od 10 razlike) ali ne uspijevaju u tome. Utakmica završava sa plus 15 za nas, 88:73.

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Čampara i McKnight sa po 17 poena, dok je kod Bratunca to bio Huuchoweckyj sa 14 poena.

Obzirom na reprezentativne utakmice u narednom periodu, slijedi nam pauza u košarkaškom prvenstvu BiH, te ABA2 ligi, u kojoj ćemo odigrati zaostalu utakmicu BH prvenstva protiv ekipe Igokee. Utakmica je planirana za četvrtak, 20.02.2020.godine sa početkom u 19:00 sati.