Prvenstvo BiH: Spars bolji od Slobode

• 08/11/2014

Treće kolo košarkaške Lige 12 se igralo ovog vikenda. Derbi susret ovog kola se igrao u Sarajevu gdje je ekipa Sparsa slavila nad tuzlanskom Slobodom rezultatom 78:66, piše Radiosarajevo.ba.

Sloboda je dobru rolu odigrala u prvom poluvremenu gdje su na nakon dvadeset minuta imali i minimalnu prednost. Ipak, individualna kvaliteta ekipe Sparsa je u nastavku došla do izražaja te su kvalitetnom igrom u odbrani napravili kapitalnu prednost. Konačan rezultat je 78:66.

Prvo ime kod domaćih je bio Mirza Bulić koji je ubacio 19 poena. Njemu vrijedi pridodati učinak Nikole Đurasovića koji je ubavio 17 poena te Nedima Buze sa 16. U redovima Slobode prvo ime je bio sjajni Almir Hasandić koji je ubacio 29 poena i bio najbolji pojedinac susreta.