Prvenstvo BiH: Sloboda u Mejdanu bolja od Varde

• 04/12/2014

U okviru sedmog kola Prvenstva BiH za košarkaše OKK Sloboda je pred oko 1.500 ljubitelja košarke na svom parketu upisala novu pobjedu, piše Tuzlanski.ba.

Igrači Damira Mulaomerovića bili su bolji od Varde HE iz Višegrada i sasvim zasluženo slavili rezultatom 93:84 (30-18 16-22 32-25 15-19).

OKK Sloboda je od prve minute nametnula svoj ritam igre i već nakn deset minuta imali su značajnu prednost 30:18. Gosti iz Višegrada u nastavku utakmice uspijevaju do prvog poluvremena smanjiti rezultat na 6 koševa zaostatka 46:40

U drugom poluvremenu zahvaljujući prije svega poenima Hasandića Sloboda bez veće rezultatske neizvjesnosti utakmicu privodi kraju do konačnog rezultata 93:84.

Ovo je Slobodi bila četvrta pobjeda u dosadašnjem dijelu prvenstva uz tri upisana poraza, dok su gosti iz Višegrada nakon ovog susreta ostali na svega dvije pobjede i pet poraza.

Crveno-crne do novih bodova ponovo je predvodio sjajni Hasandić koji postigao 35 poena uz njega bolji od ostalih u redovima Slobode bio je Tuljković koji je ubacio 21 poen.

Kod gostiju solidne partije pružili su Janković sa 19, Radić sa 16 i Đurđević sa 15 poena.