Predsezona: OKK Sloboda slavila protiv Građanskog

• 26/09/2013

Košarkaši OKK Sloboda na parketu Mejdana su upisali pobjedu protiv ekipe bijeljinskog Građanskog. U ovom pripremnom meču Tuzlaci su slavili trijumf rezultatom 71:54 (20:20, 18:11, 17:19, 16:4), prenosiTuzlaSport.

Trener Slobode Damir Mulaomerović utakmicu je otvorio sa petorkom: Tanasilović, Sarajlić, Hujdurović, Latifagić, Džambić, no vrlo brzo je morao praviti rokade. Ekipa iz Bijeljine koja će ove sezone nastupati u elitnom rangu bh. košarke, pružila je dobru partiju u prvoj četvrtini, no već do poluvremena Tuzlaci su preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa prednošću 38:31.

U trećoj četvrtini vodila se velika borba za svaku loptu, stoga je i razumljiv mali broj poena postignut do tog trenutka susreta. U zadnjem periodu Sloboda je pokazala da će joj odbrana ove sezone biti najjače oružje. Bijeljinci su u posljednjih 10 minuta postigli svega četiri poena, te je bilo neminovno da domaćinima čestitaju zasluženu pobjedu.

Ono što u ovom trenutku može radovati Mulaomerovića je na momente sjajna odbrana, te činjenica da se u listu strijelaca upisalo čak 11 košarkaša. Najefikasniji su bili Sarajlić i Hujdurović sa po 12, Ibračević sa 11, te Ahmedić sa 10 postignutih poena.

Kod gostiju su po efikasnosti prednjačili Gagović sa 16, Mičić sa 13 i Jovanović sa 11 postignutih poena.