Poraz u Širokom u trećoj utakmici Play Off-a

• 12/05/2019

U trećoj utakmici polufinalne serije Play Off-a Prvenstva BiH u košarci, ekipa Širokog je pobijedila naš tim rezultatom 76:72 i plasirala se u finale.

Tokom prvom poluvremena Široki je pružio bolju i agresivniju igru, na koju Sloboda nije imala odgovor, te se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 42:28 za domaću ekipu.

U drugom poluvremenu, boljim napadom i pojačanom igrom u odbrani, naš tim se vraća u utakmicu i uspijeva izjednačiti u zadnjem periodu igre.

U dramatičnoj i neizvjesnoj završnici, bolji i precizniji su bili igrači domaćeg tima, te pogotcima sa linije slobodnih bacanja dovode svoj tim do pobjede.

Osim plasmana u finale play-off-a, ekipa Širokog je ovom pobjedom obezbjedila i nastup u ABA 2 ligi.