Pioniri osvojili STECO CUP 2014

• 26/08/2014

U dane 22., 23. i 24.08.2014. godine, u organizaciji KK “Budućnost“ iz Bijeljine, održan je međunarodni turnir „STECO CUP 2014“,  za uzrasnu kategoriju dječaka rođenih 2000. godine i mlađih.

Pored domaćina, učestvovale su ekipe: KK „Zvornik Basket“ iz Zvornika, KK „Fenix“ iz Bijeljine,KK „Jolly“ iz Šibenika – R Hrvatska, druga ekipa KK „Budućnost“ (jer je ekipa iz Makedonije, KK „Pink Panter“ Kumanovo otkazala učešće), te pioniri OKK „Sloboda“. Ekipe su bile podjeljene u dvije grupe; OKK „Sloboda“ je bila u grupi „A“, zajedno sa ekipama KK „Budućnost II“ i KK „Jolly“ iz Šibenika.

Prvu utakmicu, pioniri našeg kluba su igrali sa KK „Budućnost II“ i zabilježili pobjedu rezultatom 125 : 37 (28:8; 29:2; 38:16;30:9). Lista strelaca : Andelija 4, Handanović 11, Behrić 10, Gazibegović 22, Stokanović 6, Mingić 18, Sinanović 9, Toromanović 4, Omerović 5, Mešić 25, Ćuro 11.

Drugu utakmicu na turniru su naši pioniri igrali protiv ekipe iz Hrvatske, KK „Jolly“, te nakon zanimljive i uzbudljive završnice savladali renomiranog protivnika rezultatom 78:73 (17:17; 23:15; 21:24; 17:17). Najbolji strelac je bio Ćuro sa 18 poena, sljede Gazibegović 15, Mingić 14, Omerović 9, Andelija 8, Dedajić 7, Handanović 6 te Mešič 1 poen. Sa ovom pobjedom pioniri OKK „Sloboda“ su osvojili prvo mjesto u grupi „A“ i plasirali se u polufinale turnira, koje se igralo u subotu, 23.08.2014. u dvorani SC „Budućnost“, i za protivnika su imali drugoplasiranu ekipu iz grupe „B“ –  KK „Zvornik Basket“ iz Zvornika.

Od samog početka polufinalne utakmice, pioniri OKK „Sloboda“ predvođeni trenerom Ćuk Nenadom, uspostavili su kontrolu nad utakmicom, kontrolisali igru i rezultat čitavim tokom utakmice, te slavili pobjedu i ulazak u finale, rezultatom 72:47 (16:10; 23:10; 21:14; 12:13). Lista strelaca : Handanović 10, Toromanović, Behrić 3, Mingić 13, Andelija 6, Dedajić, Gazibegović 10, Omerović 6, Mešić 13, Sinanović 4, Ćuro 7.

Na ovoj utakmici smo igrali bez povrijeđenog Stokanović Vedrana, kojem ovim putem želimo što brži oporavak i povratak na trening, i Dedajić Harisa koji je na utakmici sa KK „Jolly“ povrijedio šaku, te nije mogao igrati u polufinalu.

U drugom polufinalu, ekipa KK „Budućnost“ je bila bolja i pobjedila KK „Jolly“, te se plasirala u finale turnira.

Utakmica za 3. mjesto, u kojoj je KK „Jolly“ pobjedio KK „Zvornik Basket“, bila je predigra finalu u kojem su pioniri OKK „Sloboda“ slavili nad domaćinom turnira KK „Budućnost“, rezultatom 81:60 ( 13:13; 22:19; 20:19; 26:9).

Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj igri, uz dosta pogrešaka sa obje strane i nerealizovanih „laganih“ poena, prije svega zbog nervoze i važnosti susreta. Druga  i treća četvrtina također protiču u izjednačenoj igri, sa tim što su pioniri našeg kluba uspjeli ostvariti malu prednost, i u zadnjih 10 minuta utakmice ušli sa 4 poena viška u odnosu na protivnika, 55:51. Početak četvrte četvrtine donosi dobru igru pionira OKK „Sloboda“ koji prave seriju 8:0, odvajaju se od protivnika, te mirnim i sigurnim napadima i dobrom odbranom do kraja susreta, uspjevaju riješiti utakmicu u svoju korist i zasluženo osvojiti prvo mjesto na međunarodnom turniru „STECO KUP 2014“. Lista strelaca : Handanović 6,   Toromanović, Behrić, Mingić 9, Andelija 12, Dedajić 10, Gazibegović 24, Omerović 11, Mešić 4, Sinanović, Ćuro 5.

Nakon finalne utakmice je usljedila dodjela pehara i izbor idealne petorke turnira, u kojoj su se našla dva člana našeg Kluba: Omerović Nedim i Dedajić Haris.

Ovom prilikom želimo se zahvaliti domaćinu KK „Budućnost“, koji je pored dobre organizacije turnira, bio i odličan domaćin našim pionirima, koji su za vrijeme trajanja turnira bili smješteni kod svojih vršnjaka iz Bijeljine, te su pored utakmica imali vremena za upoznavanje i druženje. Nadamo se da će se ta prijateljstva održati i nastaviti i u budućnosti, te da ćemo imati priliku da uzvratimo gostoprimstvo.