Ovo je Tuzla: Košarkaši Slobode kao nekad nemilosrdni u Mejdanu (VIDEO)

• 03/11/2013

U derbiju trećeg kola Lige-12 lige za košarkaše BiH OKK Sloboda ubjedljivim rezultatom savladala ekipu sarajevskog Sparsa. U prepunoj maloj dvorani Mejdana pred nešto više od 1000 gledatelja OKK Sloboda je ubjedljivim rezultatom 86:66 savladala KK Spars, piše Tuzlanski.ba.

Tuzlanski košarkaši su već u prvim minutama nagovijestili da silno žele pobjedu u ovom susretu, a zahvaljujući fantastičnoj odbrani domaće ekipe gosti tek u 6 minuti susreta dolaze do svojih prvih poena.

Vjerovatno se malo ko u dvorani nadao da će nakon prvih deset minuta susreta na semaforu pisati 20:9 u korist crveno-crnih.

I druga četvrtina u potpunosti je pripala domaćim košarkašima dok su Sparsi bezuspješno na sve načine pokušavali da se vratu u igru.

Kod rezultata 53:26 otišlo se na odmor. U trećem periodu igre izabranicima Damira Mulaomerovića pada ritam, što gosti koriste te prave niz od 13:2 ali ipak nedovoljno da se rezultatski vrate u igru.

Do kraja utakmice prije svih zahvaljujući amerikancu Cooku koji je ujedno bio i najefikasniji igrač sa 15 poena zatim Omerbašiću koji je ubacio poen manje te Grošiću sa 12 Sloboda bez rezultatske neizvjesnosti utakmicu privodi kraju sa 20 poena razlike u svoju korist  (86:66)  za veliku pobjedu u maloj dvorani Mejdana.

Nermin Hujdurović i Saša Džambić ubacili su po 11 poena. Kod gostiju najefikasniji je bio Nikola Đurasović sa 15 poena, dok je Adi Zahiragić dodao 14 poena.

Damir Mulaomerović nakon utakmice imao je samo riječi hvale za svoje košarkaše kao i sa atmosferu na utakmici,

Nakon trećeg kola Sloboda ostaje lider na tabeli sa maksimalnim učinkom od tri pobjede dok je ovo Sparisma bio drugi uzastopni poraz. Ostaje žal zbog nemogućnosti da se utakmica odigra u velikoj dvorani pred nekoliko hiljada gledatelja. U narednom IV kolu OKK Sloboda ponovo je domaćin a u goste dolazi Zrinjski.

Derbi u Mejdanu sa tribina posmatrao je i selektor košarkaške reprezentacije BiH Aleksandar Aco Petrović kao i generalni sekretar saveza Harun Mahmutović. Takođe treba istaknuti da je prije početka susreta predsjednik Skupštine OKK Sloboda Aid Berbić uručio uramljeni dres sa brojem 6 Nedimu Salahareviću bratu Edina Salaharevića, nadi jugoslovenske juniorske košarkaške reprezentacije, ubijenom 1992. godine u logoru Sušica u Vlasenici.