OKK Spars pobjednik finala Kupa Sistema “A”

• 09/02/2019

Po ko zna koji put igrači OKK Sloboda i OKK Spars odigrali su utakmicu koja će se mjesecima, pa i godinama prepričavati.

Ovaj put, u finalu Sistema A Kupa BiH, su slavili košarkaši Sparsa, rezultatom 74:78 (22:16, 25:20, 17:06,10:36), te se tako plasirali na final four Kupa BiH “Mirza Delibašić”.

Iako je prvi period protekao u neizvjesnoj košarci, već do poluvremena Tuzlaci su preuzeli stvari u svoje ruke i sigurno kontrolisali dešavanja na parketu.

U trećem periodu, tri minute prije kraja, OKK Sloboda je već vodila 62:41. Ipak, Sparsi su pet minuta prije kraja imali 10 poena zaostatka, zatim i pet, a drama je nastala kada su na dvije minute do kraja stigli do 72:70!

Potom Sparsi dolaze u vodstvo od 74:75 minutu prije kraja. Tuzlaci su imali napad za pobjedu ili produžetak, no potpuno su zakazali, a Sarajlije privode meč kraju sa poenima za konačnih 74:78.

Kod OKK Sloboda  Gregg Thondique je postigao 17, a Zlatko Jovanović 16 poena.

U redovima pobjedničkog sastava najefikasniji su bili Stefan Glogovac sa 15 i Draško Albijanić sa 11 poena.