Liga za opstanak: Poraz od Vogošće

• 12/04/2018

U 8. kolu Košarkaške lige za opstanak Vogošća je pred svojom publikom savladala ekipu Slobode rezultatom 102:87.  Prva četvrtina meča pripada Vogošći koja pravi razliku od plus 20, bilo je 36:16. U drugom periodu utakmice nešto bolja igra naših košarkaša, što je rezultiralo izjednačenim rezultatom tog perioda, bilo je 17:17, ali Vogošća je uspjela zadržati prednost od 20 poena iz prve četvrtine. Na kraju prvog poluvremena bilo je 53:33 na semaforu.

Početak drugog dijela pripada našoj ekipi koja je napravila dobru seriju, međutim Vogošća je istom mjerom uzvratila i otišla u jednom momentu i do maksimalnih plus 30. Treća četvrtina završena je rezultatom 82:54. Do kraja utakmice naši igrači su pokušavali doći do povoljnog rezultata, ali nisu uspjeli. Na kraju Vogošća zasluženo slavi pobjedu protiv Slobode 102:87.

U posljednja dva kola Sloboda se sastaje u Tuzli sa Bošnjakom i u Bijeljini igra sa Radnikom, dok Vogošća gostuje Studentu i igra na svom parketu protiv Mladosti.