Liga 13: Sloboda savladala Široki Brijeg rezultatom 87:80

• 03/10/2014

U drugom kolu košarkaške Lige 13 za Muškarce u maloj dvorani “Mejdana” snage su večeras odmjerili OKK Sloboda i KK Široki, piše internet portal Tuzlanski.ba.

Širokobriježani su odlično otvorili utakmicu, na krilima sjajno raspoloženih Novačića i Katića gosti iz Širokog Brijega uspjeli su ostvariti značajnu prednost već u prvoj četvrtini susreta koja je okončana rezultatom 21:32.

U nastavku utakmice, na terenu ista slika, gosti sigurnom igrom čuvaju stečenu prednost i tada su već, mnogi u dvorani pomislili da će gosti lako odnijeti bodove. Na poluvirjeme se otišlo kod rezultata

U drugom poluvremenu izabranici Damira Mulaomerovića, preporođeni ulaze u nastavak utakmice, koševima raspoloženog Hasandića, Tuzlaci uspjevaju anulirati prednost gostiju, te treću četvrtinu okončavaju u svoju korist rezultatom 29:10.

U posljednjoj četvrtini apsolutno izjednačene snage na terenu, igralo se “koš za koš”, iako su Širkobriježani imali blagu prednost dvije minute pred kraj susreta, na krilima navijača izabrnaici Damira Mulaomerovića uspjeli su odigrati na visokom nivou i ostati skoncentrisani do kraja te slaviti veliku pobjedu rezultatom 87:80.

U redovima OKK Slobode najraspoloženiji pojedinac na terenu bio je Hasandić sa 28 poena, a slijedili su ga Grošić (18) i Sarajlić (15).

U redovima Širokobriježana najviše poena postigli Novačić (27), Katić (22) i Bilinovac (18).