Liga 11: Sloboda slavila u 20. kolu

• 08/03/2018

Utakmicama odigranim jučer, 7.3.2018. godine, okončano je ranije odgođeno 20. kolo Prvenstva BiH za muškarce.

Košarkaši OKK Slobode u Tuzli su na domaćem terenu dočekali ekupu SKK Student iz Mostara i slavili pobjedu rezultatom 75:55.

Prva četvrtina je sa minimalnom prednosti (17:18) pripala gostima, ali su domaći igrači u drugoj četvrtini preuzeli vodstvo i stvorili značajnu rezultatsku prednost (27:8), te na poluvrijeme otišli sa 18 poena prednosti.

Treću četvrtinu košarkaši Studenta rješavaju u svoju korist rezultatom 17:19. Posljednju četvrtinu domaći košarkaši završavaju rezultatom 14:10, te stvaraju prednost od 20 poena u konačnom rezultatu utakmice koji je glasio 75:55.

Najefikasniji u redovima Slobode su bili Muratović (18), T. Joseph Daniel (14), Hasandić (11), Rikalo (10) i Latifagić (10). U gostujućoj ekipi najefikasniji su bili P. Dubelj (19) i J. Ross (11).

U narednoj utakmici, 22. kola Prvenstva za muškarce, ekipa Slobode u Tuzli dočekuje sarajevsku Bosnu, u subotu 10.3.2018. godine sa početkom u 19:30 sati.