Liga 11: Pobjeda Slobode u Bijeljini

• 11/02/2018

Utakmicama devetnaestog kola ovog vikenda nastavljeno je Prvenstvo BiH za muškarce.

Košarkaši Slobode u Bijeljini su odmjerili snage sa domaćom ekipom Radnika i slavili gostujuću pobjedu rezultatom 68:74.

Već u prvoj četvrtini košarkaši Slobode napravili su rezultatsku prednost (18:23), u nastavku susreta istim tempom okončavaju i drugu četvrtinu (12:19) i na poluvrijeme odlaze sa 12 poena prednosti.

Treću četvrtinu košarkaši Radnika rješavaju u svoju korist rezultatom 14:11. U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši anuliraju vodstvo Slobode, ali ipak u samom finišu susreta Tuzlaci su pokazali više znanja i spretnosti i zasluženo slavili pobjedu rezultatom 68:74.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Hasandić (17), Tyron Jumond (16), Juseph Daniel (12) i Rikalo (10) u redovima domaćina bolji od ostalih bio je Kaluđerović sa 23 postignuta poena.