Kup BiH: Spars i Sloboda večeras igraju finale A sistema

• 10/02/2016

OKK Sloboda će večeras u 19:00h u sarajevskoj Skenderiji odigrati finalnu utakmicu A sistema Kupa Bosne i Hercegovine za košarkaše sa ekipim Sparsa. Pobjednik ovog susreta će igrati završnicu Kupa BiH sa ekipama Mladosti, Širokog i Igokee.

Sloboda je u dosadašnjem takmičenju osvojila Kup Regionalnog košarkaškog saveza Tuzla i pobijedila ekipe Gradine iz Srebrenika, Lukavca, Travnika i Mostara.

Trener Slobode Boris Džidić je rekao kako je ekipa Sparsa favorit u ovom meču, ali i da ne treba zaboraviti ligašku utakmicu od prije nešto više od mjesec dana kada je Sloboda slavila u Sarajevu. Ipak, za razliku od te utamice, ovaj put Sloboda neće nastupiti u punom sastavu zbog povreda nekoliko igrača.

Kada je u pitanju Liga 12 Prvenstva Bosne i Hercegovine, Sloboda će u narednom kolu, 14. februara, igrati domaću utakmicu sa ekipom Bošnjaka iz Hadžića.