Košarkaši BiH slavili u Armeniji i plasirali se u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

• 19/08/2017

Novom pobjedom bh. selekcija se plasirala u kvalifikacije za Mundijal, koji će se 2019. godine održati u Kini.

Naši košarkaši su dobro otvorili meč i nakon četiri minute igre imali su prednost od šest poena razlike. Ipak, bude se i Armenci na krilima sjajnog Boatrighta pa se izuzetno efikasna prva četvrtina okončala s prednošću domaćih od jednog poena.

Zaigrala je naša odbrana nešto bolje u drugoj dionici te su naši košarkaši uspjeli preokrenuti rezultat. Najefikasniji u bh. selekciji u tom trenutku bio je Musa s deset postignutih koševa. Na odmor se otišlo s rezultatom 44:41 za bh. reprezentaciju.

Uspjeli su naši košarkaši u trećoj četvrtini zadržati prednost od tri poena razlike. I dalje su najraspoloženiji bili Boatright kod domaćih, odnosno Musa u našoj selekciji.

Posljednju dionicu naši mladi momci su odigrali fantastično i na kraju stigli do uvjerljive pobjede.

Najefikasniji u bh. selekciji bio je Musa s 21 postignutim poenom. Podršku je imao u Tomiću i Atiću koji su postigli 16, odnosno 15 poena. Najbolji u domaćim redovima bio je Boatright s 22 poena.

Vrijedi istaći da je reprezentacija BiH u Armeniju otputovala bez selektora Duška Vujoševića, kojem je zbog ozbiljnih zdravstvenih problema ljekarski tim preporučio da izbjegne taj put. Crnogorskom strategu potreban je tretman lijeve noge kako ne bi došlo do ozbiljnih posljedica.

Naša selekcija je takmičenje u pretkvalifikacijama okončala s četiri pobjede i dva poraza te dijele prvo mjesto s švedskom reprezentacije.