Košarkaši BiH savladali Slovačku u Skenderiji

• 05/08/2017

Od samog početka utakmica je bila izjednačena i igrao se koš za košem. Na kraju prve četvrtine Slovaci su najviše zahvaljujući dominaciji Rancika pod košem imali prednost od dva koša razlike.

U drugoj četvrtini nešto bolja igra naše reprezentacije koja na krilima fenomenalnog Muse preokreće rezultat i na odmor odlazi s rezultatom 38:33.

Izabranici Duška Vujoševića su se raspucali u trećoj četvrtini u kojoj su postigli čak 26 poena te tako povećali prednost na sigurnih 13 koševa razlike.

Nastavili su naši košarkaši u istom ritmu i u posljednjoj dionici pa su na kraju došli do uvjerljive pobjede.

Najefikasniji u bh. reprezentaciji bio je Musa sa sjajnih 32 poena, a najveću podršku je imao u Laziću i Atiću. Kod Slovaka je najefikasniji bio Rancik s 14 postignutih poena.

Bh. selekcija nakon dva odigrana kola ima jednu pobjedu i poraz, kao i Švedska, dok je Armenija ostvarila oba trijumfa i nalazi se na liderskoj poziciji grupe A pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.