Kobna treća četvrtina

• 17/10/2019

Košarkaši OKK Sloboda u srijedu su odigrali utakmicu trećeg kola ABA 2 lige protiv ekipe KK Sutjeska.

Nažalost, naši košarkaši nisu uspjeli da izbore prvu pobjedu u ABA 2 ligi već su doživjeli i treći poraz rezultatom 73:70 (16:19, 14:19, 28;17, 15:15).

Odlično prvo poluvrijeme u kojem su naši košarkaši u par navrata imali i dvocifrenu prednost nije bilo dovoljno za konačan trijumf.

Domaći košarkaši su, sa dosta ubačaja za tri poena u trečoj četvrtini, uspjeli da preokrenu rezultat u trećoj četvrtini i odu na prednost od osam poena.

Međutim, pred kraj treće četvrtine, naši košarkaši hvataju priključak te se u zadnju četvrtinu ulazi sa tri poena prednosti za domaću ekipu.

U zadnjoj četvrtini se igralo koš za koš i uprkos velikoj borbi prvotimci OKK Sloboda nisu uspjeli da preokrenu rezultat i pobijede mnogo iskusniju ekipu Sutjeske.

Centar Lalović sa 20 poena predvodio je Sutjesku, Knežević je dodao 16, a Pavličević 12 poena. U našem sastavu bolji od ostalih bili su Janjić 19, Čampara 16 i Gegić 13 poena.