Crveno-crni rutinski protiv Radnika za treću vezanu pobjedu

• 13/11/2021

Sloboda je večeras u Mejdanu ubjedljivo savladala ekipu Radnika čime su Tuzlaci upisali treću pobjedu u nizu. Nošeni na krilima gostujuće pobjede u Mostaru u prethodnom kolu, igrači crveno-crnog tima nisu ništa prepuštali slučaju te su i ovom susretu pristupili maksimalno ozbiljno. Ekipa je u ovom susretu imala podršku sa tribina Mejdana što je bila dodatna energetska inekcija za momke na parketu.

Domaći su u ovom susretu odnijeli pobjedu u sva četiri perioda igre. Gosti iz Bijeljine u prvom periodu pokušali su držati rezultatski priključak, ali već nakon prve dionice rezultat je glasio 25:17. U drugoj četvrtini Sloboda igra još čvršće u odbrani što im je omogućilo dosta brzih poena iz tranzicije pa je rezultat na poluvremenu glasio 55:31.

Iako su mnogi smatrali da je utakmica riješena u prvom poluvremenu, igrači Slobode nisu ništa prepuštali slučaju. U trećoj četvrtini nastavljaju u istom ritmu i podižu prednost na +30 pri rezultatu 80:44 na ulasku u posljednju dionicu igre. Završnih deset minuta iskoristili su mlađi igrači da se u što boljem svjetlu pokažu tuzlanskoj publici što su i učinili budući da su svi igrači iz rostera upisali minute, ali i poene u večerašnjem susretu. Konačan rezultat utakmice u Mejdanu bio je 94:53 (25:17; 30:16; 25:13; 14:9).

U redovima Slobode čak pet igrača bilo je dvocifreno kada je poenterski učinak u pitanju. Najefikasniji su bili Rashun Davis sa 19 i Adi Alikadić sa 18 poena, zatim Ibrahim Durmo sa double-double učinkom od 13 poena i 14 skokova, a navedenu trojku pratili su Draško Albijanić sa 11 i Haris Delalić sa 10 postignutih poena. Kod gostiju double-double učinak ostvario je Bogdan Riznic sa 14 poena i 10 skokova, a istaknutu rolu imao je i Dejan Kokorus sa 12 ubačenih poena.

Ekipa iz Tuzle se prvi puta ove sezone nalazi na pozitivnom omjeru. Nakon pet odigranih kola crveno-crni imaju tri pobjede i dva poraza. Niz od tri vezane pobjede u sljedećem kolu Slobodu vodi put Donjeg Vakufa na noge ekipi Proma gdje će igrači trenera Nedima Džemića tražiti nastavak pobjedničkog niza. Po završetku šestog kola Prvenstvo BiH će mirovati neko vrijeme budući da slijedi reprezentativna pauza.