Crveno-crna rapsodija se nastavlja, Sloboda dominantna u Donjem Vakufu

• 20/11/2021

Bratunac, Zrinjski, Radnik i Promo. Tim redoslijedom Sloboda je u prethodna četiri kola savladala navedene protivnike čime su zabilježili sjajan pobjednički niz i praktički izbrisali nešto lošiji start sezone. Igrači trenera Nedima Džemića sa četiri pobjede u nizu, od toga dvije vezane pobjede u gostima, idu na zasluženi odmor uslijed reprezentativne pauze.

Dvorana u Donjem Vakufu bila je gotovo ispunjena, navijači su pružili veliku podršku ekipi Proma, ali kvalitet gostiju iz Tuzle presudio je već u prvom poluvremenu. Prilično efikasna prva četvrtina završena je rezultatom 23:28, a domaćin je kakav-takav rezultatski priključak držao do poluvremena iako je već tada prednost bila dvocifrena za crveno-crne. Na pauzu se otišlo rezultatom 40:51.

U trećoj dionici igre Sloboda je potpuno zaustavila Promo i prelomila utakmicu. Najefikasnija četvrtina za goste bila je upravo treća u kojoj su postigli 30 poena. Rezultat uoči ulaska u posljednji period igre glasio je 59:81, a utakmica je već tada bila riješena što je dalo priliku mladim igračima obje ekipe. Igrači Slobode su to itekako znali iskoristiti budući da se do kraja susreta svih 12 igrača iz rostera upisalo u strijelce. Konačan rezultat susreta u Donjem Vakufu donio je prvu “stotku” za crveno-crne ove sezone 78:103. (23:28; 17:23; 19:30; 19:22).

Sloboda je i na ovom gostovanju imala dvocifrenu petorku kada su poeni u pitanju. Delalić je postigao 24, Lelić 22, Durmo 16, Davis 12 i Alikadić 10 poena. Kod domaćih Carl je zabio 21 poen dok je Gatling dodao 16 poena.

Tuzlaci su sada nakon 6 odigranih kola na omjeru od  četiri pobjede i dva poraza i nalaze se na drugom mjestu tablice Prvenstva BiH. Za ekipu sada slijedi odmor budući da nastupa reprezentativna pauza nakon čega su crveno-crni prema rasporedu slobodni u prvom sljedećem kolu, a naredni protivnik Slobode bit će ekipa Posušja u Mejdanu drugog vikenda u decembru.