Bratunac u Mejdanu zaustavio pobjednički niz Slobode

• 21/01/2021

U zaostaloj utakmici 6. kola Prvenstva BiH mogli smo vidjeti zanimljivu košarku i neizvjesnu utakmicu do samog kraja. Obje ekipe u skraćenoj rotaciji znale su da oni koji istrče na parket moraju dati svoj maksimum i tako je bilo. Borba do samog kraja, rezultatska neizvjesnost, ali i oscilacije u igri uzrokovane iscrpljenošću zbog kratke klupe obilježili su susret u Mejdanu. Nešto konkretniji i koncentrisaniji u posljednjim minutama susreta ipak su bili igrači Bratunca.

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena jer su i jedni i drugi, svjesni šta ova utakmica znači za njih, ušli oprezno u duel tako da je prvi period završen rezultatom 20:19. Sloboda je preuzela inicijativu u drugoj četvrtini, bili su za nijansu bolji, ali se nisu uspjeli rezultatski dovoljno odvojiti tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 36:32 za domaćina. Prvo poluvrijeme je obećavalo napetu košarku do kraja i uzbudljivu završnicu.

U trećoj dionici igre igrači Bratunca ulaze šuterski raspoloženi i nešto agresivniji odbrambeno što im se na kraju četvrtine isplatilo jer su uspjeli stići rezultatski deficit i vratiti utakmicu na početak rezultatom 54:54. U posljednjoj, ujednoj i najefikasnoj četvrtini susreta, Sloboda je ispustila konce igre iz svojih ruku što su gosti iskoristili i ostvarili prednost koju crveno-crni do kraja nisu mogli preokrenuti iako su do posljednjih sekundi hvatali rezultatski priključak.

Bratunac je samo još jedna u nizu od ekipa koje su imale sjajnu šutersku večer protiv Slobode. Gosti su pogodili čak 13 trojki u ovom susretu, a predvodio ih je bivši igrač crveno-crnih Marko Rikalo sa 23 poena dok mu je leđa čuvao Dejan Ćup sa 20 postignutih poena. U redovima domaćih, najefikasniji je bio Ibrahim Durmo koji je postigao 26 poena i imao sedam skokova, 12 je dodao Adi Alikadić, 11 Milan Munižaba dok su po 10 imali Fahrudin Manjgafić i Jakov Mustapić. Manjgafić je zabilježio i sedam skokova, a Mustapić double-double koji je na 10 poena imao isto toliko skokova i sedam asistencija.

Nakon niza od tri pobjede Sloboda je upisala novi poraz u Mejdanu čime je ekipa Damira Mulaomerovića ponovo na izjednačenom omjeru od sedam pobjeda i sedam poraza. Ekipa Bratunca se diže, njima je ovo treća vezana pobjeda i sada su također na izjednačenom omjeru pobjeda i poraza te ih imaju po šest. Crveno-crni ovog vikenda nemaju utakmicu u okviru Prvenstva BiH budući da je utakmica 16. kola protiv Sparsa odložena zbog obaveza sarajevskog tima u ABA2 ligi, ali nemaju ni puno vremena za odmor jer ih već u utorak očekuje polufinalni susret kupa sistema “A” protiv ekipe Čelika u Mejdanu.