Bosna slavila protiv Slobode u Najvećem košarkaškom derbiju u BIH

• 01/12/2013

Nakon izjednačene košarke u prvih šest-sedam minuta, Bosna u finišu prve dionice pravi seriju od 7:0, te su nakon prvih 10 minuta igre Studenata imali prednost od 12 poena 24:12, piše Tuzlanski.ba

Druga četvrtina donosi pravu dominaciju Bosne. Lagano su povećavali prednost, pa su na odmor otišli s uvjerljivim vodstvom od 25 razlike, 49:24.

Serijom od 7:0 domaći košarkaši otvaraju treću dionicu, te odlaze na najveću prednost na utakmici od 32 poena 56:24. Ipak, Sloboda je u ostatku ove četvrtine dominirala. Uspjeli su spustiti prednost Bosne, a u posljednjih 10 minuta se ušlo s plusom od 16 poena u korist Studenata 66:50.

Bosna nije dozvolila preokret u ovom susretu. Domaći košarkaši su u posljednjoj dionici dodatno povećali prednost, te su zasluženo slavili pobjedu.

Ali Demić je predvodio Bosnu s 21 poenomu ovom susretu, Darko Damjanović je dodao 17, dok je kod Slobode Miodrag Tanasilović ubacio 19, a Nermin Hujdurović 18 poena.

Veliki broj navijača doputovao je iz Tuzle kako bi pružili podršku igračima Damira Mulaomerovića u ovom košarkaškom derbiju, ali to im nije puno pomoglo da izbjegnu ubjedljiv poraz.